Radničkom je posao bio olakšan od 58. minuta, kada je Ilić dobio crveni karton, a samo pet minuta kasnije dosuđen je penal za Nišlije, koji je u pobednički gol pretvorio Stanisavljević.

Odličnu utakmicu odigrao je Čukarički, koji je sa 3:0 kod kuće savladao Bačku i nastavio time trku sa Nišlijama i Partizanom za drugo mesto.

Dva gola za “brđane” postigao je Ognjen Mudrinski.

Napredak je u toj istoj trci naleteo na “džombu”. Kruševljani su na svom terenu odigrali samo 1:1 sa Proleterom, mada su vodili golom Vulića od 40. minuta.

Ipak, Vujaklija je pokazao da nije zaboravio da postiže pogotke i u 58. minutu je izjednačio i doneo bod Novosađanima.